Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

 

Z okazji I - go Dnia Wiosny i Dnia Wagarowicza uczniowie Naszej szkoły wybrali się na Baśń Muzyczną do Państwowej Szkoły Muzycznej I  stopnia w Płocku.


 

 

 

 

 

 


Choinka szkolna,  17-01-2015 r.

    17 stycznia br. w Nowym Kanigowie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi prowadzące Niepubliczną Szkołę Podstawową zorganizowało uroczystą choinkę szkolną. Impreza miała charakter otwarty i adresowana była do społeczności szkolnej i lokalnej.  Organizatorzy pragnęli stworzyć atmosferę dobrej zabawy przy akompaniamencie góralskiej kapeli Okovita. OKOVITA to zespół, który istnieje od 1993 r., pochodzi z Zawoi spod Babiej Góry.

Impreza składała się z trzech części: taneczny występ uczniów, inscenizacja pt. „Bajkowe jasełka” oraz występ zespołu góralskiego.  Publiczność usłyszała stare, oryginalne góralskie przyśpiewki oraz miała przyjemność podziwiać regionalne tańce i obrzędy. Atmosferę góralskiej tradycji, podkreśliły regionalne potrawy, które Nasi goście przywieźli z malowniczej Zawoi. Ostatnią część wieczoru przeznaczono na wspólne śpiewanie góralskich przyśpiewek i piosenek.

Goście opuszczali remizę OSP w Nowym Kanigowie wzruszeni i zachwyceni.