Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

WIECZÓR FRANCUSKI – KONCERT "CHANSON D'AMOUR"
Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Nowe Kanigowo „Nasza Szkoła” w sobotni wieczór został zorganizowany wieczór francuski. Gościem specjalnym koncertu "Chanson d'amour" była pani Karolina Maczek-Rynkowska oraz pan Tomasz Betka.
Tomasz Betka - fortepian
Kompozytor, producent, pianista. Absolwent Akademii Bydgoskiej. Autor muzyki do filmów fabularnych, reklamowych a także kabaretu. Jako pianista najczęściej występuje z recitalami solowymi, jednakże bardzo ceni sobie współpracę z wokalistami, aktorami oraz innymi producentami muzycznymi. Ma w dorobku wiele piosenek i aranżacji w bardzo zróżnicowanej stylistyce muzycznej. Nagrywał swoje autorskie projekty w USA. Spośród ostatnich, z którym współpracował istotne miejsce zajmuje Alicja Węgorzewska. Aktualnie mieszka w Warszawie.
Karolina Maczek - Rynkowska jest absolwentką wydziału wokalno - aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Brygidy Skiby oraz dr Elżbiety Macierewicz. Swoje umiejętności kształciła również na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu oraz na wielu kursach wokalnych u J. Artysza, M.Rzepki, M.Habeli, U.Kryger, A.Orłowicza a także B.Adlera w Wiedniu.
Brała udział w wielu festiwalach a także koncertach muzyki klasycznej i rozrywkowej min. Festiwal Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu, Europejskie Spotkania Młodych Muzyków, Operowe Forum Młodych w Bydgoszczy, Kongres Kultury w Bydgoszczy, Konkurs Piosenki Aktorskiej, koncert poświęcony twórczości niemieckiego kompozytora Joachima Gorlicha w Haan, koncert w Kunstgalerie w Wiedniu, przesłuchania do Opera Studio w Londynie, koncert w Konsulacie RP w Sydney dla publiczności polskiej i australijskiej, Koncert dla Konsula Węgier w Sydney i publiczności węgierskiej, koncert w Studio Koncertowym im. Romany Bobrowskiej w Radio Kraków, występy z orkiestrą dolnośląską oraz Wrocławską Orkiestrą Festiwalową im. Johanna Straussa we Wrocławiu, występ dla Towarzystwa Polsko-Austriackiego w Bydgoszczy, udział w Festiwalu Muzykalia Staniszowskie.