Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

II spotkanie „Nasza Gmina Czyta Dzieciom”
18 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie w ramach akcji prowadzonej przez Niepubliczną Szkołę w Nowym Kanigowie pt. „Nasza Gmina Czyta Dzieciom”.
Gościem specjalnym spotkania był wójt Gminy Bodzanów pan Jerzy Staniszewski, który przeczytał naszym dzieciom swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa pt. „O rybaku i złotej rybce”. Na zakończenie spotkania pan Jerzy Staniszewski przypomniał uczestnikom spotkania morał bajki, że „chciwość nie popłaca, a pieniądze nie są w życiu najważniejsze”.
Nasze szkolne spotkania ze znanymi osobami w gminie mają na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz przybliżenie sylwetek popularnych mieszkańców naszej małej ojczyzny i poznanie tajników wykonywanych przez nich zawodów. Po czytaniu uczniowie naszej szkoły mieli szereg pytań do pana wójta na temat wykonywanej przez niego pracy, zainteresowań, jak również jego sekretów rodzinnych…
W niedalekiej przyszłości nauczyciele Naszej placówki zamierzają zaprosić inne , cenione i popularne osoby w naszej gminie do udziału w akcji „Nasza Gmina Czyta Dzieciom’’.

 

 

 

 Nasza szkoła rozpoczęła cykl spotkań  pod nazwą "Nasza Gmina Czyta Dzieciom" polegających  na zapraszaniu znanych w naszej gminie osób, które mają zachęcać dzieci do czytania książek. Podczas takiego spotkania zaproszony gość odczytuje przez uczniami wybrany przez siebie fragment wybranej przez  siebie książki z dzieciństwa.  

Po odczytaniu uczniowie zadają gościowi pytania na temat jego ulubionych książek, wykonywanego zawodu i zainteresowań.

W/w spotkania  mają na celu zachęcić uczniów do  czytania jak również przybliżyć znanych osób naszej gminy oraz  wykonywanych przez nich zawodów.

Akcję uroczyście rozpoczął dyrektor naszej szkoły ks. Dariusz Grabarczyk, który przeczytał fragment swojej  ulubionej książki z dzieciństwa pt.  "Kubuś Puchatek". Bardzo fanie się złożyło, gdyż miesiąc wcześniej Kubuś Puchatek obchodził swojej 88-lecie a dziś miał swoje spóźnione urodziny u Nas właśnie w Dniu Misia.  Następnie uczniowie przeprowadzili wywiad z panem dyrektorem na temat wykonywanej przez niego pracy i z przyjemnością poznali zainteresowania oraz „sekrety” pana dyrektora. 

 

 

 

 

  

 

 

 Kolejne spotkanie - informacje już wkrótce